Bir Küba hikayesi...

2014 yılı son 3 aylık Samsung ürünlerinde 100.000usd ve üstü hedefi gerçekleştiren çözüm ortaklarımız 9 gün/8 gece Küba tatili kazandı. İlk grup 14-22 Haziran`da Küba ziyaretini gerçekleştirdi.

 

      

 

Küba hikayemiz İstanbul`dan, Paris aktarmalı olarak yaklaşık 10 saat sürerek Havana`da başladı. Önce günün yorgunluğu atıldı. Sonrasında özel aracımız ile şehir turuna başlandı. Gezimiz esnasında UNESCO Dünya Mirası Listesi`nde yer alan Havana Eski Kenti, Malecon Bulvarı, Devrim Meydanı, Colomb Mezarlığı, Miramar ve kenti kuşbakışı olarak izleyebileceğiniz Morro Kalesi gezildi. Daha sonra Havana Club Rom Müzesi ve şeker kamışının roma dönüştüğü uzun maceraya tanık olduk.

 

 

 

 
Küba purolarının resmi olarak üretildiği fabrikalarda puro yapımını ve kültürünü yakından göreceğimiz Vinales Şehir merkezini, tütün tarlalarını, yerel puro çiftlikleri ziyaret edildi.
 
Sonraki gün Trinidad`a hareket. Cienfuegos şehrini de panoramik olarak gezildii. Gezi esnasında UNESCO Dünya Mirası Listesi`nde yer alan Cienfuegos Tarihi Merkezi, Valle Sarayı, Jose Marti parkı, Prado Promenade ve Malecon Bulvarı`nı görüldü. Küba Devrimi esnasında en çetin savaşlara sahne olan Santa Clara gezi planımızdaydı. Gezi esnasında Che Guevara`nın 37 arkadaşı ile birlikte ebedi istirahatinde bulunduğu Anıt Mezarı ve Zırhlı Tren göreceklerimiz arasındaydı.
 
 
 
 
Deniz, kum ve güneşin tadını bir başkaydı Küba`da...Tüm tatil boyunca Küba keşfi sürdü.
 
Her güzel şeyde olduğu gibi 9 günlük tatilimizde sonlandı. Tüm katılımcılarımızla yeni bir hikayede buluşmak üzere

 


Eklenme Tarihi: 01.07.2015

[ Geri Dön ]