Farkedelim farklılaşalım hikayemiz


 

Hikayemize her birey farklıdır, farklı düşünür ve düşünceleri ile de fark yaratır diyerek başladık. Önce takım arkadaşlarımıza sorduk, algınız? Yüzlerce yanıt geldi, sonra tek kelime ile ifade et dedik!

 

Hikayemiz işte tam da burada başladı...

Özümüz ve sözümüz bir dedik. Misyon/vizyonumuzu yayınladık. Değerlerimizi sıraladık. Hedeflerimizi gözden geçirdik. Biz ne ile özdeşleşiyoruz ve marka imajımız nasıl diye sorguladık! Çıkan sonuç; Farkımız Farkınız ve Fark Yaratırız

 

Projemizi biraz büyüttük, öncelikle dünyada farklı düşünüp, fark yaratan insanları örnek alıp inceledik. Hayatımızın her safhasında minimum bir şeyi farklı yapacağız ve göstereceğiz düşüncesini benimsedik. Hepimiz farklı fikirler geliştirdik, sonra da hepsini bir araya topladık. 1 hafta içinde 150`ye yakın yeni fark fikrimiz oldu.
 
Gönüllülerden oluşan 8 kişilik Farkedelim Farklılaşalım Ekibi kurduk.

 

 

Toplanan 134 farklılaşma fikrini, ekip olarak değerlendirip, oylama yaptık. Yeterli oy çoğunluğu sağlanan 67 maddenin (fikrin) uygulanmasını kabul ettik.

Ayrıca ilk 10 fikri yine bu ekibin oylaması ile seçtik ve şirket genelinde tüm çalışanların katıldığı oylama ile 10 içinde ilk 3 seçip, fikir sahiplerine çeşitli hediyeler verdik.

 

 

Daha sonra bu öncelikli 67 fikir için sorumlular ve bütçeler oluşturduk. Yıl sonuna kadar zaman dilimlerine ayırıp uygulama planına aldık. İlgili arkadaşlarımızı görevlendirdik. Haziran ayı itibari ile farklılaşma fikirlerimizi uygulamaya başladık.

 
Sistemin devamlılığını sağlamak, yeni fikirlerimiz ile fark yaratmaya devam edelim diye yeni fikirlerin toplanacağı "fikrim geldi" kutusu oluşturduk.

Sizde bu heyecana ortak olun diye tüm bunları 2 dakikalık filme sığdırdık.

Hadi sende izle...Farkımız Farkınız videosu için tıkla

 

 


Eklenme Tarihi: 15.07.2015

[ Geri Dön ]