Koruyucularımız da koruma altında!

Ekip olarak sosyal sorumluluk projemizi hayata geçirmek için araştırmalar yaptık. Sosyal sorumluluk kapsamı o kadar geniş ki, içine neredeyse sığdıramayacağımız bir şey yok gibi. Sosyal sorumluluk programlarımıza yön verirken; bize, yaşadığımız topluma olumlu katkı sağlayacak çalışmalardan ilham aldık ve konusunda uzman olduğumuzu kabul ederek, sosyal sorumluluk projemizin konusunu ürettik.

 

 

Sonuç olarak Çekmeköy Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü`ne bağlı Çekmeköy Hayvan Bakımevi`ne destek olmaya karar verdik. Çekmeköy Hayvan Bakımevi`nde sokak hayvanlarının her türlü bakım, tedavi ve sığınma ihtiyaçları karşılanıyor.

 

Çekmeköy sokaklarında yaşayan hayvanların sorumluluğunu üstlenen Çekmeköy Belediyesi, köpekleri barınağa alarak aşılarını yapıyor. Vatandaşların rahat yaklaşması için köpeklerin kulaklarına aşılarının yapıldığını gösteren küpeleri takılıyor. Köpekler, bakımları tamamlandıktan sonra alındıkları yerlere bırakılarak mahalle sakinlerine emanet ediliyor.

 

Rutin bakımların haricinde tedavi ihtiyacı olan köpekler de ekiplerin şefkatli ellerinde şifa buluyor. Ekiplerin devriyeleri sırasında gördükleri ya da duyarlı vatandaşların ihbarları ile öğrenilen hasta köpekler bulundukları yerlerden alınıyor. Barınağa götürülen köpekler tedavi sürecine alınıyor. (Kaynakça:http://cekmekoy.bel.tr)

 

 

 

Bu süreçte faydalı olmak, yarar sağlamak için bakımevini EDS kamera sistemiyle koruma altına aldık. Bakımevi, devreye aldığımız sistem ile 7/24 izlenmektedir. Tüm görüntüler kayıt altında tutulmakta ve mobil olarak da erişim sağlanmaktadır.


Bakımevine bedelsiz olarak kurulan bu sistem sayesinde, veterinerimiz haftasonları ve geceleri de bakımevini izleyebilmekte ve acil durumlarda gerekli müdahaleleri yapabilmektedir. 

 

 

 

Yeni bir sosyal sorumluluk projesinde görüşmek dileğiyle... 

 

 


Eklenme Tarihi: 15.07.2015

[ Geri Dön ]