Mağdur olmayın

 

Mağdur olmayın, sertifikalı ürün kullanın.

EN54-23 standardına haiz ürünleri tercih edin... 

 

 


 

Neden EN54-23 standardı?

Mayıs 2010 yılına kadar ışık çıkışı performans kriterleri ve görsel alarm cihazları yükleme gereksinimleri belirlenmiş hiçbir yangın endüstri standardı yoktu. Üreticiler ürün performanslarını belirtemiyorlardı.

 

EN54-23 ile doğrudan mukayese edilebilir ve uygunluğu belirli uygulamalar için değerlendirilen ürünleri, üreticiler düzgün bir şekilde performans verileri ile sunmak zorundadır.

 

EN54-23 Yangın algılama ve yangın alarm sistemleri CAD (görsel alarm cihazları) gereksinimleri, test yöntemleri ve performans kriterlerini kapsar. AB ülkelerinde satılan ve üretilen bu ürünler 1 Mart 2013 tarihinden itibaren bu sertifikaya sahip olmalıdır. Bu standart 31 Aralık 2013 den itibaren Avrupa`da zorunlu olmuştur.

 

Bu standart Türkiye`de Türk Standartları Enstitüsü tarafından 9 Kasım 2010 tarihinde yayınlanmıştır. "Yangın algılama ve alarm sistemleri - Bölüm 23: Bu standard, bir yangın algılama ve alarm sisteminde görüntülü alarm cihazları için özellikler, deney metotları ve performans kriterlerini kapsar." 

 

 

 


Eklenme Tarihi: 06.07.2015

[ Geri Dön ]