Batman İl Jandarma Komutanlığı Çevre Kamera Güvenlik Sistemleri

 

EDS′ den Batman İl Jandarma Komutanlığı için Ağ Güvenlik Çözümü

 

     

 

EDS, Batman İl Jandarma Komutanlığı çevre kamera güvenlik sistemi için çözüm geliştirdi.

 

Batman İl Jandarma Komutanlığı, Batman merkezde yaklaşık 4500m² lik bir alanda kuruludur. Öncesinde elektronik güvenlik sistemi olmayan Jandarma komutanlığının, gelişmiş ağ tabanlı profesyonel bir çözüm ile izlenmesine karar verildi.

 

Ağ tabanlı kameralı çevre güvenlik sisteminin kurulmasını öngören ihaleyi İl Jandarma Komutanlığı (Batman) İçişleri Bakanlığı Jandarma Genel Komutanlığı açtı. İhaleyi Batman da bulunan Worldlan Bilişim Teknolojileri kazanarak tüm projeyi Ocak 2015 itibariyle devreye aldı.

 

Tüm proje EDS ürünleri ile tasarlanıp, EDS Elektronik işbirliğinde gerçekleşti. Hem Worldlan hem de EDS ile güçlü bir sinerji oluşturuldu.

EDS Elektronik Pazarlama Müdürü Vildan Keser "Batman İl Jandarma komutanlığı gibi yüksek güvenlik gerektiren bir yere, EDS ağ tabanlı sistemi teklif ederken hem kalite hem de fiyat avantajıyla en iyi çözümü sunduk. EDS için iyi bir referans olan bu projede para kazanmak ikinci sıradaydı" dedi. Ağ tabanlı CCTV sistemleri ile istenilen her alan rahatlıkla izlenebilip, gerekli müdahalelerin yapılmasına olanak sağlıyor.

 

Projede yaklaşık 53 ağ kamera kullanıldı. Tüm sınır hattı boyunca kurulum yapıldı. Çoğunluğunu 2MP Full HD IP kamera oluşturmaktadır. Diğer kamera ise EDS marka 3MP Full HD WDR kızılötesi ağ PTZ dome kamera olan ENP72010WR modelidir. Bu model güçlü 20x optik zoom, Kızılötesi mesafesi 100m, Gündüz/Gece(ICR), çoklu ağ görüntüleme, Web görüntüleme, mikro SD hafıza kartı, IP66 özelliklerine sahiptir.

 

Network kayıt cihazı olarak 256 kanallı eSATA Raid Süper EVN25682ER modeli tercih edildi. NVR, 256 kanallı ağ kamerası girişiyle 1080P gerçek zamanlı canlı görüntüleme, 2 HDMI veya 1 HDMI ve 1 VGA, ölçeklendirmeyi ve esnekliği daha iyi saplayabilmek için 24 hot-swap SATA HDD ı destekler. ONVIF Versiyon 2.2 ile uyumludur.

Tüm kamera görüntüleri 7/24 izlenmektedir. Bu sistem için güvenlik merkezinde izleme odası ve ekip kuruldu. Herhangi bir olay vuku bulduğunda anında müdahale edebilecek. Burada ağ tabanlı kapalı devre kontrol sisteminde en son teknoloji kullanıldı.

 

[ Geri Dön ]