Nevşehir Devlet Hastanesi CCTV Projesi

 

EDS, Nevşehir Devlet Hastanesi için analog kamera güvenlik sistemi çözümü sundu.

 

 

   

 

Nevşehir Karayazı mevkiinde bulunan Nevşehir devlet hastanesi 45.000m2 kapalı alan üzerine kurulmuştur. Hastane kat servisleri tek ve çift kişilik odalar olmak üzere inşa edilmiş 300 yatak kapasiteli olup, acil servisinde 24 olmak üzere toplam 324 yatakla hizmet vermektedir. Hastanede 846 hastane personeli, 240 şirket çalışanı olmak üzere hastalara hizmet verilmektedir.

 

Tüm proje EDS ürünleri ile tasarlanıp, EDS Elektronik işbirliğinde gerçekleşti. Emsa ve EDS ile ortak bir çalışma ile proje tamamlandı.

 

EDS Elektronik Pazarlama Müdürü Vildan Keser "Yenilenen Nevşehir Devlet hastanesinde daha önceden var olan bir sistem vardı. Ancak bu sistem şimdiki koşullarda yetersiz ve gelişime açık bir sistem değildi. EDS markasıyla hastanemizi teknolojiyle buluşturduk. Emsa firması da ürün ve sistemlere olan yetkinliği ile başarılı bir iş çıkardı. EDS CCTV sistemleri ile istenilen her alan rahatlıkla izlenebilip, gerekli müdahalelerin yapılmasına olanak sağlıyoruz" dedi.

 

Emsa Güvenlik genel müdürü Alaaddin Bozkurt "Projede 90 adedin üzerinde kamera kullanıldı. Kameralar her kata, her bölüme ve tüm servislere kuruldu. Otopark, asansör önleri, giriş/çıkış alanları ve tüm çevre kameralarla donandı. Kamera olmayan alan kalmadı. Ek olarak Kozaklı fizik tedavi rehabilitasyon merkezi de bu proje kapsamına alınarak, güvenlik sistemi yapıldı" dedi.

 

Kullanılan sistemin çoğunluğunu oluşturan kamera; EKK4000D ve EKK4001D serisi kameralardır. Kameralar gerçek Gündüz/Gece kamerası olup 700TVL yüksek çözünürlüklü özelliğe sahiptir. Dış ortamlarda EKB4284R yüksek çözünürlüklü 700TVL su geçirmez kızılötesi mermi kamera kullanılmıştır. 2.8-12mm varifokal lense sahip kameranın IR LED mesafesi 40metredir.

 

Kayıt cihazı olarak 32 kanallı EVD3223E modeli tercih edildi. DVR genel özellikleri şöyle; 1080p gerçek zamanlı görüntüleme, H.264 çift akışlı görüntü sıkıştırma, tüm kanallar D1 kayıt, HDMI/VGA/TV/spot görüntü çıkışı.

 

Tüm kamera görüntüleri 7/24 izlenmektedir. Bu sistem için hastane merkezinde izleme odası ve ekip kuruldu. Bu odaya ait düzenlemeleri Emsa firması yaptı. Hastane iç ve dış ortamda herhangi bir olay olduğunda anında müdahale edilebilecek. Kurulan bu sistem güvenlik görevlilerinin işini de kolaylaştıracak.

 

"Titizlikle oluşturulup, başarıyla teslim edilen projenin EDS markasıyla donanması , ürün ve markamızın kalitesinin göstergesidir diyen Vildan Keser güvenlik gerektiren her alanda EDS ürünlerini daha sık göreceksiniz" dedi.

 

 

 

 

  

 

[ Geri Dön ]