Hakkımızda
EDS ELEKTRONİK, Şubat 1990 yılında elektronik konusunda firmalara üretim ve mühendislik hizmeti vermek üzere kurulmuştur. Daha sonra faaliyet alanlarına CCTV Sistemleri, Güvenlik Sistemleri, Yangın Algılama Sistemleri, Access Kontrol Sistemleri, Çevre Güvenlik Sistemleri, Otomasyon Sistemleri, Ortam Denetleme Sistemleri ve Güç Elektroniği ürünlerini eklemiştir. Bu faaliyet alanlarında da Arge, Üretim, İthalat, İhracat, Dağıtım, Satış, Pazarlama, Satış sonrası Hizmet ve Servis konularında faaliyet göstermektedir. 
 

 
Yüksek kalite standartlarında üretim yapmakta olan EDS, 1997 yılı itibari ile ISO 9001 kalite belgesi almış ve 2003 yılında ISO 9001:2000 kalite yönetim sistemine geçmiştir. Güvenlik konusunda Türkiye`de üretim yapan en büyük ve ISO 9001 standartlarına sahip ilk firmadır.

 

Üretimine SMPS (Anahtarlamalı Güç Kaynakları) ile başlayan EDS, dedektörler, telefon arayıcı, harici ve dahili sirenler, yangın panelleri, yangın butonları, gaz ve nem dedektörleri, ortam denetleme sistem ürünleri ile yelpazesini genişletmiştir. 
Yangın dedektörlerimizde EN 54 onayları mevcuttur.

 

İklimlendirme cihazı, SMD dizgi makinası, baskı makinası, lehim makinası, tampon baskı makinası ve makina parkuruyla son derece gelişmiş üretim alt yapısına sahiptir.

 

Tüm Türkiye ve 35′ i aşkın ülkede ürünlerimiz kullanılmakta ve birçok projede yer almaktadır. Banka, havalimanı, askeriye, savunma sanayi, özel kurum/kuruluşlar, stadyum, mağaza zincirleri, telekomünikasyon, ulaşım, medikal gibi birçok alanda EDS ürünleri yer almıştır ve almaya devam etmektedir.

 

Üretimi dışında ithalatta da kaliteyi hedefleyen EDS, konusunda lider dünya devi firmaların Türkiye temsilciliğini yapmakta (Hanwha Techwin, FLIR, Kilsen, UTC, Supra, Texecom, Klaxon, EL, Aleph, CQR, GJD, Paxton, Noclimb, Vicor, Phihong) ve Türkiye çapında servis ağı ile dağıtımını gerçekleştirmektedir.

 

Bugün EDS, 5000m² üzerine kurulu fabrikasında; Sancaktepe ve Ankara′da 60′ın üzerinde çalışanı ve 500.000TL sermayesiyle hizmet vermektedir.

 

EDS, Sanayi odası, Tüyak ve Gesider üyesidir.