EDS Elektronik

EDS Elektronik

1990 yılında yüzde yüz yerli sermaye ile kurulan EDS Elektronik, elektronik güvenlik sektöründe Türkiye'nin en gelişmiş Ar-Ge'sine dünya standartlarında üretim tesisine, teknolojik cihazlara ve standartlara sahiptir.

Bugün tüm Türkiye ve 35'i aşkın ülkeye ürün ve teknolojilerini ihraç ederek birçok projede yer almaktadır. Banka, havalimanı, askeriye, savunma sanayi, özel kurum/kuruluşlar, stadyum, mağaza zincirleri, telekomünikasyon, ulaşım, medikal gibi bir çok alanda EDS ürünleri yer almıştır ve almaya devam etmektedir.

Kurumsal yönetime sahip, Türkiye'nin lider yerli üreticisi konumundaki EDS, teknolojik altyapısı, güvenlik sektöründeki benzersiz deneyimi, 5000m2 üzerine kurulu Sancaktepe fabrikasıyla, 60 üzerinde çalışanıyla hizmet vermektedir. 2019 yılı itibariyle Ar-Ge Merkezi belgesini almıştır.

Elektronik güvenlik alanında, CCTV, Hırsız Alarm, Yangın Algılama, Access Kontrol, Ortam İzleme, Gaz algılama, Sesli Uyarı ve Güç Elektroniği konularında müşteriye özel çözümler ve projeler sunmaktadır.
Bu faaliyet alanlarında da Arge, Üretim, İthalat, İhracat, Dağıtım, Satış, Pazarlama, Satış Sonrası Hizmet ve Servis konularında faaliyet göstermektedir.

Üretimi dışında ithalatta da kaliteyi hedefleyen EDS, Hanwha Techwin, Wisenet, FLIR, Kilsen, UTC, Zerowire, NetworX, Supra, Texecom, Klaxon, Aleph, CQR, GJD, Paxton, Solo Dedector Tester, Phihong gibi konusunda lider dünya devi firma ve markaların temsilciliğini ve dağıtımını yapmaktadır.

EDS Elektronik, Sanayi odası, Tüyak, Gesider, Tübisad, İstanbul Ticaret Odası ve Tümaküder üyesidir.
 

      

 

Misyon ve Vizyon

Misyonumuz

Güvenli yaşam insan için vazgeçilmez en büyük ihtiyaçtır. Kuruluşumuz bu çerçevede alarm, yangın algılama, güvenlik kamerası, tehlikeli ve zehirleyici gaz algılama, doğru akım güç kaynakları ve ortam izleme sistemleri ile herkesin güvenli bir yaşam için gereksinim duyduğu ürünleri ulusal ve uluslararası standartlarda üreterek ya da kaliteli ve ekonomik olarak temin ederek, çözüm ortakları ile insanımızın ihtiyacını karşılar.

Vizyonumuz

Yangın algılama ve güvenlik sektöründe gerek Türkiye gerek dünyada, teknoloji üreten bir yapı haline gelerek yenilikçi, akılcı, lider bir kuruluş olmaktır.

Kurumsal Politikalar

Kalite Politikası

 • TS EN ISO 9001:2015 "Kalite yönetim sistemleri-Şartlar" Standardının gereklerini yerine getiren ve diğer yönetim fonksiyonları ile birlikte planlanan ve geliştirilen, müşteri ihtiyaçlarını yerine getiren etkili ve yeterli bir
 • Kalite Sistemi kurmak, sürdürmek ve sürekli geliştirmektir.
 • Müşteri istekleri doğrultusunda, kalite ve çevre standartlarına uygun üretim yaparak ve zamanında teslim ederek müşteri memnuniyetini artırmak,
 • Tedarikçilerle uyumlu bir şekilde çalışarak istenen kalite seviyesindeki hammaddeleri temin etmek,
 • Maliyetlerin azaltılması ve ürün kalitesinin sürekli iyileştirilmesi ile verimliliği arttırarak sektörde lider konumuna erişmek,
 • Mevcut durumumuzu korumakla yetinmeyip üretim ve yönetimin her noktasında sürekli iyileşmeyi temel felsefemiz olarak belirlemek.
 • EDS bu politikayı en etkili biçimde uygulamak için kalitenin, yaptığı işlerin, kullandığı yöntemlerin ve prosedürlerin bir parçası olarak yerleştirilmesi gerektiğine inanmaktadır.
 • Kalite politikası EDS'nin her yaptığı işi ve çalışma yöntemlerini kapsamaktadır.

Kalite Politikası

Çevre Politikası

EDS ELEKTRONİK olarak biz; çevreyi, sahip olduğumuz en değerli hazinemiz olarak görüyor, en değerli mirasımız olan gelecek nesillere kaliteli bir hayatı sunabilmek için çevrenin en iyi şekilde korunması gerektiğine inanarak bütün faaliyetlerimizde etkin çevre yönetim uygulamalarını politikamız olarak görmekteyiz.
Bu amaç doğrultusunda;

 • İş süreçlerimizde enerji kullanımını minimum seviyeye indirecek çalışmalarla çevre bilincine önem veren bir şirket olarak faaliyetlerimize devam etmek,
 • Atıkları azaltarak, yeniden kullanımı ve geri dönüşüm faaliyetlerini arttırmak ve atıkların çevreye zarar vermeyecek şekilde imha edilmesini sağlamak,
 • Çevreye zarar vermeyecek, sürdürülebilir hizmet ve ürünlerin kullanımını tercih ederek çevreye salınan zararlı ve zehirli gaz miktarını düşürmek,
 • Ürün tasarımlarında ve üretim sürecinde çevreye zarar vermeyecek mamullerin kullanımını arttırmak,
 • Çevre korunmasına katkıda bulunabilecek ürünlerin Ar-Ge'si yapmak,
 • Çevre bilincini arttırarak, sürdürülebilir kalkınma yaklaşımıyla çevresel faaliyetlerine devam etmek ve gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmayı hedeflemektedir.